Uells – Shqipëri, mbyllet pa fitues

Ndeshja miqësore mes Uellsit dhe Shqipërisë, ka përfunduar me rezultat të barabartë 0:0.

Ndeshja miqësore mes Uellsit dhe Shqipërisë, është mbyllur baraz 0:0, raporton lajmi.net.

Në përgjithësi ndeshja ishte e baraspeshuar, me shumë tension, dhe me disa raste të mira shënimi nga të dyja skuadrat, por që nuk arriten të realizojnë.

Vlen të ceket paraqitja e portierit të Kombëtares Shqiptare që debutoi në këtë ndeshje, Gentian Selmani, që bëri disa pritje fantastike.

Kombëtarja e Shqipërisë, ndeshjen e radhës miqësore e zhvillon kundër Çekisë më 8 Qershor, ndërsa Uellsi nuk do të zhvillojë më ndeshje tjera miqësore para fillimit të “Euro 2020”.

Rezultati përfundimtarë: Uells 0:0 Shqipëri.