Vazhdon seanca ndaj aktivistëve të Vetëvendosjes

Sot do të vazhdojë seanca ndaj aktivistëve të Lëvizjes Vetëvendosje Frashër Krasniqi, Adea Batusha, Atdhe Arifi dhe Egzon Haliti, të akuzuar për sulmin mbi Kuvendin e Kosovës.

Trupi gjykues në seancën e kaluar i ka liruar të katër aktivistët e Vetëvendosjes nga masa e arrestit shtëpiak, respektivisht paraburgimi, duke iu zëvendësuar këtë masë me paraqitje në polici një herë në javë.

Avokati i Frashër Krasniqit, Tomë Gashi ka bërë të ditur përmes Facebook, se seanca do të vazhdojë sot duke filluar nga ora 10.00.