Vdes në aksident trafiku hoxha Riad Emini

Personat që kanë humbur jetën nga aksidenti i mbrëmshëm në fshatin Gracë të Lipjanit janë motër e vëlla.

Ata janë Gentiana dhe Riad Emini. Riad Emini ishte hoxhë i ri i këtij fshati.

Sipas policisë si pasojë e aksidentit viktimat kanë pësuar lëndime të rënda dhe kanë ndërruar jetë. Në këtë aksident lëndime trupore kanë pësuar edhe pesë pasagjerë të cilët janë dërguar për tretman mjekësor.