Vendet mahnitëse sikur në përralla…

Një numër i madh i vendeve të mahnitshme nuk janë edhe aq të popullarizuara për arsye se është e vështirë për t’i gjetur ato.

Por a nuk janë këta ishuj komod, ujërat e kaltra, fusha lule, dhe ujëvarat mahnitëse me vlerë për të vizituar?

Ato janë të bukura dhe të gjitha duken sikur të jeni në përralla./Mesazhi/

Për më shumë shikoni listën e disa vendeve të cilat ja vleni t’i vizitoni:

Qyteti oazë në mes të shkretëtirës, Huacachina, Peru

7318210-depositphotos_57613603_l-2015-1477330828-1000-938d685182-1477557127

Liqeni Hillier, Australia

7318060-depositphotos_117743662_l-2015-1477377636-1000-c3023ae050-1477557127-1

 Fërkimi i Silfra, Islandë

7318560-27363626155_66b242af91_k-1477378310-1000-2873a87763-1477557127-1

Isola Bella ishulli italian

7318510-10418413223_f05e9f636f_h-1477383498-1000-d1dd73a68c-1477557127-2

Fshati Popeye, Malta

7318660-13988482238_54815ea823_k-1477383661-1000-2365ef12ae-1477557127

Dongchuan Red Soil, Kinë

7318310-depositphotos_7298381_l-2015-1477391073-1000-86c29ebb22-1477557127

Ishulli Flores, Portugali

7318410-depositphotos_87337664_l-2015-1477384784-1000-d4ace8f64f-1477557127-1

Turkmenistan, krateri gjigant duke u djegur

7318160-6269124988_de8f0dca69_o-1477384278-1000-a96e3a2097-1477557127-1

Parku Kombëtar Lencois Maranhenses, Brazil

7318010-depositphotos_12683006_l-2015-1477385205-1000-843ca4200f-1477557127

Setenil de las Bodegas, Spanjë

7318460-depositphotos_91034476_l-2015-1477385716-1000-311105936b-1477557127-1