Vlorë/ U gjetën tre makina në det, reagon policia

Mëngjesin e sotëm në Vlorë janë gjetur tre makina në det.  Sipas policisë, fuoristrada e cila ka dhe karelin tërheqës se mjeteve lundruese ka hedhur në det mjetin tip gomone dhe ka ngecur në rërën e detit.

Në ndihme për ta nxjerrë nga deti kanë shkuar dy fuoristrada të tjera të cilat dhe ato kanë ngecur në rërë.

Po tentohet për tërheqjen e tyre dhe nxjerrjen në breg. Ndërkohë policia po merr në pyetje pronarët e makinave dhe të gomones./tch