Vojvoda përballë Muriqit, derbi i kosovarëve në Serie A

 

Mërgim Vojvoda përballë Vedat Muriqit.

Xhiroja e gjashtë në Serie A sjellë derbin e dy futbollistëve nga Kosova, shkruan lajmi.net.

Mërgim Vojvoda me Torinon e tij presin në stadiumin olimpik të tyre Lazion e Vedat Muriqit.

Kjo ndeshje fillon nga ora 15:00, dhe dyshja kosovare pritet të jenë titullar.

Vojvoda e ka nisur mirë aventurën te Torino, duke asistuar disa herë, ndërsa Muriqi vazhdon të jetë në pritje të golit të parë.