Vritet me armë zjarri një polic në Shqipëri

Është ekzekutuar me armë zjarri punonjësi i policisë, Xhulio Prela. Ngjarja ka ndodhur në aksin rrugor Milot-Lezhë, në Gajush.

Policia bën me dije se 26, vjeçari Prela ishte punonjës Policie i FNSH Shkodër.

Për zbardhjen e ngjarjes është ngritur një grup i pocaçëm hetimor me ekspertët më të mirë të Policisë Kriminale nga Departamenti i Policisë Kriminale dhe të DVP Lezhë, nën drejtimin e Prokurorisë ku vijon intensivisht puna për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, me qëllim identifikimin dhe kapjen e autorëve, raporton TCh.

Shërbimet e Drejtorisë Vendore të Policisë Lezhë, mbështetur nga FNSH Shkodër dhe forcat speciale RENEA, kanë ngritur pika kontrolli dhe po kontrollojnë zonën për shoqërimin e personave të dyshuar si autorë të ngjarjes apo që mund të kenë dijeni për ngjarjen.