Zvicër: Era e fuqishme nxjerr trenin nga binarët (Foto)

Një erë e fuqishme ka nxjerrë një tren nga binarët e hekurudhës në Zvicër dhe me këtë rast lëndime kanë marrë tetë persona, njoftojnë sot mediat zvicerane.

Vendi u godit nga një stuhi e rëndë dimërore Burglind, e cila ka thyer pemët dhe disa prej tyre ranë në linjat energjetike, gjë që çoi në shkurtime të energjisë në shumë familje, transmeton Reuters.