Zyrtare: Edhe Pjaca mungon ndaj Kosovës

Edhe një mungesë për Kroacinë për ndeshjen me Kosovën.

Sulmuesi Marko Pjaca, ka pësuar një lëndim dhe s’do të jetë i gatshëm të luajë.

Lajmin e ka konfirmuar faqja zyrtare e Federatës së Futbollit të Kroacisë në Twitter, përcjelë “Lajmi.net”.

Sulmuesi i Juventusit do të jetë jashtë fushave për 4-6 javë.