349 kg hashash në Mallakastër, arrestohen 4 femra

Policia e Fierit ka sekuestruar 349 kg kanabis sativa dhe ka arrestuar 5 persona, 4 prej të cilëve femra, në një operacion të zhvilluar në Mallakastër.

Të arrestuarit janë 24-vjeçari Gazment Allkaj, 41-vjeçarja L.J., 30-vjeçarja F.J., 47-vjeçarja O.J. dhe 31-vjeçarja .I.J. Arrestimi u bë pas informacioneve se në banesën e shtetasit Allkaj ishte në proces përpunimi një sasi kanabisi.

Në banesën në fshatin Çorush është 349 kg lëndë narkotike.