Adios’ Milan! Ylli i madh po largohet

Gardiani i Milan është cak i interesimit të skuadrave më të mëdha të Europës, që e duan në radhët e veta qysh në verë

Manchester United, Juventus dhe Real Madrid kanë shprehur interesim për të transferuar gardianin e Milan, Gianluigi Donnarumma.

(Photo by Marco Luzzani/Getty Images)

18 vjecarit pritet që t’i ofrohet kontratë e re këtë verë, që vlen 3.2 milionë në vit, ndërsa Milan mund t’i ofrojë edhe shiritin e kapitenit për ta bindur të mbetet në skuadër.

Megjithatë, agjenti i Donnarumma, Mino Raiola, është i vendosur t’i japë kontratë prej 4 milionë eurosh në vit, duke qenë i njohur me interesimin e skuadrave tjera.