Akil Gjakova mposht malazezin, kualifikohet në çerekfinale

Akil Gjakova ka triumfuar në raundin e tretë ndaj Marko Gusic.

Gjakova ka fituar me IPPON ndaj Marko Gusic në raundin e tretë dhe është kualifikuar në çerekfinale.

Në kategorinë 73 kilogramë, Gjakova u treguar i jashtëzakonshëm duke fituar akoma pa kaluar dy minuta të plota.

Në këtë Grand Slam të Tbilisit, Kosova është duke u përfaqësuar edhe nga Nora Gjakova, Laura Fazliu dhe Loriana Kuka.