Arsenal dhe PSG ndajnë pikët, sigurojnë kualifikimin

Ndeshja mes Arsenalit dhe PSG-së përfundoi me rezultat të barabartë 2 me 2 në “Emirates Stadium”.

Dy skuadrat shënuan nga dy gola, për “Topcinjtë”, Giroud dhe Verratti (autogol), ndërsa për mysafirët parisien, Cavani dhe Iëobi (autogol).

Me nga një pikë janë të kënaqura dy skuadra të cilat kanë siguruar kualifikimin për në fazën tjetër. Ndërsa ndeshjet e fundit do t’i kenë kundër, Baselit dhe Ludogoreds të cilat barazuan pa gola.