Barcelona fiton në Madrid

Barcelona e ka fituar ndeshjen e parë të Kupës së Mbretit ndaj Atletico Madridit.

Katalunasit fituan 2:1 në “Vincente Calderon”, duke bërë një hap të madh para kualifikimit në finale.

Për Barcelonën shënuan Luis Suarez dhe Leo Messi, ndërsa për madrilienët Antoine Griezmann.

Skuadra e kualifikuar do të mësohet në ndeshjen e kthimit pas një jave në “Camp Nou’.