Barcelona mbetet e pamposhtur

Barcelona ka shënuar fitore të thellë 4-0 në ndeshjen kundër Deportivo La Coruna.

Golat për Barcën në këtë ndeshje i shënuan dy Luis Suarez dhe dy Paulinho.

Me këtë fitore, Barcelona është e para me 42 pikë, gjashtë më shumë se Atletico.