Bayerni pëson nga Atletico

Atletico Madrid ka mposhtur Bayernin në kryendeshjen e Grupit D në Ligën e Kampionëve.

Yanick Carrasco shënoi golin e vetëm të ndeshjes dhe të fitores për madrilenët. Ai shënoi në minutën e 35-të.

Antoine Griezmann pati rastin më ët mirë për të dyfishuar epërsinë e spanjollëve, por ai nuk realizoi nga pika e bardhë në minutën e 84-të.

Atletico prin në Grupin D me gjashtë pikë. Bayerni është i dyti me tri e PSV me Rostovin kanë nga një.