Borë dhe ngrica, ky është moti për sot

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se sot ne vendin tonë do të mbaje mot kryesisht i vranët, me ngrica dhe reshje bore. Temperaturat minimale parashihen lëvizin ndërmjet -8 deri -6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet -2 deri 0 gradë Celsius, përcjell lajmi.net. “Do të mbajë mot kryesisht i vranët, me ngrica dhe kohë pas kohe me reshje bore. Temperaturat minimale parashihen lëvizin ndërmjet -8 deri -6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet -2 deri 0 gradë Celsius”.