Charlie Hedbo tallet me viktimat ruse

Revista satirike franceze Charlie Hedbo është “tallur” me 92 viktimat ruse qe vdiqen nga rrëzimi i avionit teksa po shkonin ne Siri.

Në numrin e fundit kjo gazetë ka publikuar karikatura tallëse me viktimat dhe zyrtarët rusë, ku shkruhej se lajmi i keq ishte se “Putini nuk gjendej në avion”.

Moska zyrtare është zemëruar në këto shkrime dhe pritet që të ndjekë rrugën ligjore për fyerje. /MESAZHI/