Dieta perfekte për ata që urrejnë ushtrimet

Së fundmi keni shtuar disa kilogramë dhe dëshironi t’i eliminoni pa bërë ushtrime apo pa ndjekur një dietë?

Në dukje mund të jetë e vështirë për t’u arritur, por në fakt ka një mënyrë fantastike për të djegur dhjamin në vetëm 1 javë. Me këtë pije ju nuk keni pse të ndiqni një plan diete apo të bëni aktivitet fizik.

Ju duhet vetëm të ndiqni këshillat super të thjeshta për të përgatitur këtë përzierje shumë efektive që heq dhjamin e tepërt në barkun tuaj.

Përbërësit:

3 limonë

1 majë lugë çaji kripë

1 litër ujë

Përgatitja dhe përdorimi:

Prejini limonët përgjysmë dhe shtrydhuni lungun. Hidheni këtë të fundit në një tas veçmas nga lëkura. Vendosni një enë me 1 litër ujë në zjarr të vlojë.

Shtoni lëkurët e limonit dhe një majë lugë çaji kripë. Ziejini për 5 minuta dhe më pas largojeni nga zjarri. Kullojeni përzierjen dhe hidheni në një shishe të pastër. Pijeni këtë përzierje pas çdo vakti ngrënieje dhe asnjëherë para tyre./Mesazhi/