Dinamo Zagreb bën të pamundurën

Donamo Zagrebi është befasia e ndeshjeve të 1/8 të Europa League.

Dinamo Zagreb ka bërë mrekullinë duke mposhtur Tottenham Hotspur, shkruan lajmi.net.

Tottenhami fitoi ndeshjen e parë me rezultat 2-0 dhe tani rrezikon diskualifikimin.

Por, Dinamo Zagrebi kanë treguar se meritojnë te quhen skuadër evropiane.

Ishte futbollisti i talentuar kroat, Mislav Orsic shënoi hetrik për Dinamon, Orsic shënoi në min (61′), (83′) dhe (106′).

Tani, Dinamo Zagrebi avancon në çerekfinale, ndërsa djemtë e Jose Mourinhos rikthehen në shtëpi.

Rezultati përfundimtar pas 120 minutave, Dinamo Zagreb 3-0 Tottenham Hotspur.