Djali afgan qe mban familjen 9 antareshe (VIDEO)

Nje djalosh afgan, vetem 13 vjecar, i mban te gjithe familjen e tij duke punuar. Ai eshte me i madhi, ndersa ka 4 motra. Motrat e tij shkojne ne shkolle, ndersa djaloshi thote se ai punon ne menyre qe te shkollohen motrat e saj.

Djaloshi i quajtir Mansur thote se deshperohet kur nuk mund te arrij te siguroj ushqim per te emen e ve, 4 motrat dhe 3 vellezerit e vegjel.

Ai punon me karroce ne rruget e Kabulit, dhe krejt cfare do eshte qe motrat e tij te mos mbesin analfabete. Nena e tij qendron ne shtepi, pasi ne Afganistan rralle mund te gjesh ndonje grua qe punon.

Video Credits: Radio Evropa e Lire