Edhe Majlinda Kelmendi në pritje të Bidenit

Zëvendëspresidenti amerikan, Joe Biden dhe gruaja e tij Jill Biden, tashmë kanë shkelur tokën e Kosovës.

Në pritje të tyre është presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ambasadori amerikan Delawie, ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku si dhe kampionia e botës në xhudo, Majlinda Kelmend, shkruan lajmi.net.

Biden dhe bashkëshortja e tij kanë përshëndetur ngroht Majlindën, gjithashtu i kanë dhuruar një dhuratë në shenjë urimi për fitoren në Rio.