Erdogan priti në takim liderët e opinionit mysliman amerikan dhe kanadez

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan priti liderët e opinionit mysliman amerikan dhe kanadez.

Pritja në Kompleksin Presidencial ka qenë e mbyllur për shtyp.

Në pritje morën pjesë gjithashtu Zëvendëspresidenti Fuat Oktay, nënkryetari i Partisë për Drejtësi dhe Zhvillim Efkan Ala, Shefi i Komunikimeve të Presidencës Fahrettin Altun, kreu i Entit të Çështjeve Fetare (Diyanet) Ali Erbaş dhe zëdhënësi i Presidencës Ibrahim Kalin. /trt