Erdoğan takon Biden-in në margjinat e samitit të NATO-s

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdoğan, ka takuat presidentin amerikan, Joe Biden, në një takim me dyer të mbyllura gjatë samitit të NATO-s në Bruksel, raporton Anadolu Agency (AA).

Samiti i NATO-s, që mbledh krerët e qeverive dhe vendeve anëtare, ka filluar sot në Bruksel.

Krerët e NATO-s kanë mbajtur takime bilaterale në margjinat e samitit.

Para takimit me presidentin Biden, presidenti Erdoğan gjatë samitit po ashtu ka takuar liderë të tjerë botërorë, përfshirë kancelaren gjermane, Angela Merkel, presidentin francez, Emmanuel Macron dhe kryeministrin britanik, Boris Johnson. /aa