Florian Marku triumfon ndaj Luisettos – mbron titullin kampion

Florian Marku ka arritur që të triumfoj ndaj francezit Jorick , duke e mbrojtur titullin si kampion bote në kategorinë IBF.

Marku arriti që të fitojë secilin raund dhe gjyqtari i dha në fund fitoren shqiptarit.

Meçi u zhvillua në Wembley në “SSE Arena”.

Marku mbetet i pamposhtur tani në 11 meçe të tij, me 10 fitore dhe një barazim, gjersa për kundërshtarin kjo është humbja tretë në 12 meçe