Formacionet e mundshme: Andorra – Shqipëri

{"uid":"813F802D-68C4-4559-983A-FFFDC3B8E283_1616331010833","source":"other","origin":"gallery"}

Sonte (e enjte), Kombëtarja e Shqipërisë është mysafir i Kombëtares së Andorrës, ndeshje e vlefshme për kualifikimet e Kupës së Botës.

Shqipëria shihet si favorite duke marrë parasysh edhe formën, ngase nuk dinë për humbje në katër ndeshjet e fundit, transmeton lajmi.net.

Ndërsa, Andorra në pesë ndeshjet e fundit ka regjistruar katër humbje dhe vetëm një fitore.

Odise Roshi që është i lënduar që nga tetori, është i ftuar për ndeshjen, mirëpo pritet të nis nga stoli, derisa Sokol Cikalleshi dhe Rey Manaj të nisin nga minuta e parë.

Formacionet e mundshme:Andorra (4-4-2): Gomes; Rubio, San Nicolas, Garcia, Cervos; Martinez, Pujol, Rebes, Monero; Vieira; Alaez

Shqipëria (3-4-1-2): Berisha; Ismajli, Gjimshiti, Veseli; Hysaj, Bare, Kallaku, Lenjani; Memushaj; Cikalleshi, ManajNdeshja nis në ora 20:45.