Formacionet zyrtare: Kosovë – Norvegji

Kombëtarja e Kosovës (femrat) sonte (e martë) do përballet me Kombëtaren e Hungarisë.

Dy Kombëtaret do kërkojnë fitore, pavarësisht që mysafirët janë favorit në letër, shkruan lajmi.net.

Formacionet e zgjedhura nga Aferdita Fazlija, respektivisht Martin Sjogren tashmë janë bërë publike:

Kosovë (5-4-1): Kolgeci; Kryeziu, Hysenaj, Syla, Avduli, Gashi; Biqkaj, Halilaj, Limani, Memeti; Reçica.

Norvegji (4-3-3): Fiskerstrand; Hansen, Bergsvand, Thorisdottir; Elkeland, Engen, Maanum, Blakstad; Hansen, Utland, Relten.

Ndeshja nis në ora 19:00 dhe zhvillohet në “Fadil Vokrri”.