Formacioni i javës në Superligë

Java e tretë sikurse dy të parat ka sjell rezultatet të papritur dhe protagonistë interesant.

Prishtina ka vazhduar me fitore bindëse, ndërsa Llapi, Gjilani, Liria fituan si mysafirë. Besa dhe Drenica shënuan barazimin e parë në këtë kampionat.

Ndërsa, kampioni i sezonit të kaluar, Feronikeli shënoi fitoren e parë duke mposhtur Trepçën 89’të.

Më poshtë është formacioni i përgatitur nga “GazetaOlle”.