Hazard e shpëton Realin pas 120 minutave lojë dhe e kualifikon Realin në çerekfinale

Real Madridi e ka prerë biletën për në çerekfinale të Kupës së Spanjës.

Heroi i mbrëmjes së sotme pa asnjë dyshim ishte Eden Hazard, i cili në minutën e 116’, arriti që të realizojë golin e fitores, për 2-1, pasi 90 minuta ishin mbyllur 0-0.