Hoti: Zgjedhjet janë zgjidhje

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti ka thënë se mungesa e njohjeve dhe ngecjet në liberalizimin e vizave janë procese që po dëmtohen shumë nga propozimi për ndryshimin e kufijve.

Përmes një postimi në Facebook, Hoti ka thënë se do ta ndalin këtë ide e cila sipas tij po nxjerrë proceset nga binarët kushtetues dhe po dëmton çdo raport normal me aleatët, përcjell lajmi.net.

Tutje, Hoti ka theksuar se zgjedhjet janë zgjidhje.