Hoyt Brian Yee sot viziton Kosovën, takohet me krerët e shtetit

Zëvendës ndihmës sekretari amerikan i Shtetit për çështje evropian dhe euroaziatike, Hoyt Brian Yee do të arrijë sot për vizitën në Kosovë, ku do të takohet me zyrtarë të lartë të institucioneve vendore.

Ai me këtë rast do të zhvillojë takim me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, kryeministrin Ramush Haradinaj dhe kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Kadri Veselin.

Zyrtari i lartë i shtetit amerikan dje ka qëndruar për vizitë në Serbi.