I shënon Interit, Ansu Fati hyn në historinë e Ligës së Kampionëve

Ansu Fati ka qenë një sensacion i madh te Barcelona këtë sezon.

Ai gjithashtu u bë lojtari i tretë më i ri që shënoi në një ndeshje në La Liga, shkruan lajmi.net.

Dhe të martën në mbrëmje [sonte], Fati u bë golashënuesi më i ri në historinë e Ligës së Kampionëve.

17-vjeçari hyri në vend të Carles Perez kundër Interit në minutën e 84′ dhe shënoi golin e fitores tre minuta më vonë.