Ilkay Gundogan dërgon dhurata tek fëmijët indonezianë

Mesfushori gjerman me origjinë turke i klubit Manchester City, Ilkay Gundogan, ka dërguar pako ushqimore dhe fanella me emrin e tij fëmijëve në Indonezi, transmeton Anadolu Agency (AA).

Endry Waluyo, kryetar i Klubit të Mbështetësve të Manchester City në Indonezi, tha se pakot e ushqimit u shpërndanë në rrugë, fondacione sociale dhe jetimore në disa fshatra dhe qytete.

“Pakot e ushqimit u shpërndanë për iftar dhe syfyr, për të shënuar muajin e shenjtë të Ramazanit”, tha Waluyo në një deklaratë.

Mbështetësit falënderuan futbollistin Gundogan për qëllimet e tij dhe i uruan sukses në karrierë.

“Shpresojmë, kjo mirësi do të jetë një bekim për të. Ne gjithmonë i urojmë suksese dhe, natyrisht, edhe për Manchester City”, tha Waluyo.

Një ish-lojtar i klubit gjerman Borussia Dortmund, Gundoganqë nga viti 2016 luan për klubin anglez.

Në magjinë e tij pesëvjeçare në Manchester City, 30-vjeçari ndihmoi ekipin e tij të fitonte dy tituj në Premier League, në vitet 2018 dhe 2019. /aa