Indonezia goditet nga një tërmet prej 5.4 ballë

Një tërmet me madhësi prej 5.4 ballë sot ka ndodhur në afërsi të provincës ishull Sulawesi Verior në Indonezi, bëri të ditur Agjencia Meteorologjike, Klimatologjike dhe Gjeofizike e Indonezisë (BMKG), raporton Anadolu Agency (AA).

Epiqendra e tërmetit ishte 184 kilometra në jug-perëndim të rajonit Melonguane në një thellësi prej 84 kilometrash.

Agjencia nuk lëshoi alarm për cunami dhe nuk ka raporte për dëme të mundshme.

Shtatorin e kaluar, një tërmet prej 7.4 ballë goditi ishullin Sulawesi të Indonezisë, duke shkaktuar një cunami që tërhiqte lartësi prej 3 metra dhe duke vrarë më shumë se 2,000 njerëz.