Juventusi mposht me përmbysje Spezian, arrin fitoren e parë në Serie A

Gjiganti italian ka arritur fitoren e parë këtë edicion në Itali.

Juventusi ka arritur të mposht si mysafirë Spezian me rezultat 2-3.

‘Bianconerët’ e nisën mirë lojën dhe kaluan në epërsi në min e 28’ përmes Moise Keane.

Megjithatë, vendasit reaguan shpejtë dhe barazuan rezultatin në min e 33’ me golin e Emannuel Gyasi, 1-1 u mbyll pjesa e parë.

Spezia pjesën e dytë e filloi më mirë, dhe arrit të kalojnë në epërsi me golin e Janis Antiste në min e 49’.

Në vazhdim “Zonja e Vjetër” morri kontrollin e lojës dhe barazuan rezultatin përmes Federico Chiesas në min e 66’.

Juventusi arriti të përmbys gjithçka me golin e Matthijas de Ligt në min e 72’.

Kjo ishte fitorja e parë e ‘Bianconerëve’ këtë edicion që tani ka pesë pikë të grumbulluara në pozitën e 12