Këto duele luhen sot në ligat kryesore evropiane

Sonte rikthehen në aksion kampionatet më elitare të futbollit.

Pas ndeshjeve të mesjavës në Ligën e Kampionëve, Ligën e Evropës dhe Konferecenës tani rikthehen në aksion kampionatet elitare, transmeton lajmi.net.

Ndeshja e parë luhet në Bundesligë mes Sttugarit dhe Mainzit, sfidë e vlefshme për javën e 13-të.

Në Serie A, Cagliari përballet me Salernitanan nga ora 20:45 duel ky që hap xhiron e 14-të.

Nga ora 21:00, Athletic Bilbao takohet me Grandan në La Liga, ndërsa në të njëtin orar në Ligue 1 të Frnacës,  Lensi ballafaqohet me Angersin.

Në vikend do të luhen duelet tjera në pesë kampionatet kryesore evropiane.