Kjo është Porsche 911 GT3

Kompania e njohur TechArt, e cila merret me modifikimin e veturave të Porsches, për panairin e veturave në Esen ka përgatitur paketën sportive “Carbon Sport Package”për modelin 911 GT3.

“Carbon Sport Package” përfshinë eksterierin me ngjyrë kuqezi, kofanon e modifikuar (tani është më e lehtë), spoilerin e përparmë të ri, vrimat për ajër, set pragjesh, difuzerin e pasmë të ri si dhe spoilerin e pasmë të ri, transmeton Koha.net.

Gjithashtu, TechArt për këtë 911-sh ofron edhe set të ri të rrotave Formula IV Race me diametër prej 20-inç e me ngjyra të ndryshme sipas dëshirës së pronarit, si dhe interier me lëkurë Alcantara, detaje nga fibra të karbonit dhe timonin Type-7 multi-funksional.

Sa i përket motorit, ende nuk është zbuluar nëse TechArt ka përforcuar edhe motorin e Porsche 911 GT3.

https://i0.wp.com/lajmi.net/wp-content/uploads/2017/12/porsche-2_1512173214-3542374.jpg?w=696

https://i0.wp.com/lajmi.net/wp-content/uploads/2017/12/porsche-3_1512173215-418173.jpg?w=696

https://i0.wp.com/lajmi.net/wp-content/uploads/2017/12/porsche-4_1512173215-3816087.jpg?w=696

https://i0.wp.com/lajmi.net/wp-content/uploads/2017/12/porsche-6_1512173215-4672149.jpg?w=696

https://i0.wp.com/lajmi.net/wp-content/uploads/2017/12/porsche-5_1512173215-6502838.jpg?w=696