Kosova barazon edhe me Ishujt Faroe

Me shumë pak shikues dhe me një fushë të rënduar, Kosova ka dështuar të fitoj edhe në miqësoren e dytë këtë javë.

Dardanët barazuan me rezultat 1-1 me Ishujt Faroe, një kundërshtar që e ka mposhtur shumë lehtë më parë.

Pjesa e parë përfundoi pa gola derisa të dy golat u shënuan në pjesën e dytë.

Kosova kaloi e para në epërsi me golin e shënuar nga Bislimi me një gjuajtje shumë të bukur nga distanca.

Mysafirët e gjetën barazimin në minutën e 77-të me golin e shënuar nga Radosavljevic.