Kosova mposht Maqedoninë

Përfaqësuesja U-16 e Kosovës ka fituar ndaj Maqedonisë me rezultat 68:66.

Përfaqësuesja U-16 e Kosovës ka triumfuar ndaj Maqedonisë pas vazhdimeve me rezultat 68:66 (15:20,16:14,11:15,18:11,8:6) në kuadër të Kampionatit Evropian U-16, Divizioni B që është duke u zhvilluar në Sofje të Bullgarisë.

Prej fillimit të ndeshjes e deri në fund është zhvilluar një rivalitet i madh në parket ndërmjet këtyre dy skuadrave dhe këtë e dëshmon më së miri fakti se është dashur të luhen edhe pesë minuta shtesë në mënyrë që të përcaktohet fituesi i këtij dueli.

Kosova ndeshjen e radhës do ta luaj të shtunën me fillim nga ora 12:45, ndërsa kundërshtarin e radhës do ta mësoj gjatë pasdites.