Kroacia mposht Portugalinë në Lisbonë

Kombëtarja e Kroacisë ka shënuar fitore në Lisbonë në ndeshjen miqësore ndaj Portugalisë me rezultatin 2:1.

Kroatët shënuan të parët me anë të mesfushorit të Real Madridit, Luka Modric.

Në pjesën e dytë, Portugalia barazoi rezultatin me anë të Diogo Jota në minutën e 48’të.

Kur u mendua se kombëtarja vendase do të rikthehej në lojë, doli në skenë sulmuesi i Osasunas, Budimir që shënoi për shifrat 1:2.

Kroacia me këtë fitore dhe Portugalia me këtë humbje e mbyllin ciklin e miqësoreve para ndeshjeve të Euro 2024.

Kujtojmë që Kroacia është në të njëjtin grup me Shqipërinë, Spanjën dhe Italinë