Kupa e Botës vazhdon sot me dy ndeshje interesante të 1/8 së finales

ampionati Botëror i futbollit i cili po mbahat në Katar, do të vazhdojë sot me dy ndeshje interesante të 1/8 së finales.

Më fillim nga ora 16:00, Franca do të luaj kundër Polonisë në ”Al Thumama Stadium” në Doha.

Ndeshja e dytë e ditës së sotme luhet në ”Al Bayt Stadium” në Al Khor, mes Anglisë dhe Senegalit, më fillim nga ora 20:00.

Kujtojm që mbrëm janë zhvilluar dy ndeshjet e para të 1/8 së finales, ku Holanda mposhti ShBA-në me rezultat 3-1 ndërsa Argjentina fitoi kundër Australisë 2-1.