Ky është parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se gjatë pesë diteve te ardhshme pritet të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Temperaturat minimale pritet të lëvizin ndërmjet 14-17 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës do të lëvizin ndërmjet 33-36 gradë Celsius.

Pritet të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi deri 8m/s.