Ky është parashikimi i motit për sot

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njoftoi se sot do të mbajë mot me diell.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 13-15 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës do të lëvizin ndërmjet 29-31 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga veriperëndimi dhe jugperëndimi e lehtë deri mesatare.