Laporta mban premtim e parë, takohet me Koemanin dhe lojtarët e Barcelonës para ndeshjes me PSG-në

Skuadra e parë e Barcelonës u stërvit të hënën në mëngjes dhe kishte një mysafir special në ambientet e klubit, pasi presidenti i sapo zgjedhur Joan Laporta ishte aty për t’i përshëndetur trajnerin Ronald Koeman dhe lojtarët.

Ai të dielën kishte thënë se një nga gjërat e para që ai donte të bënte si president i ardhshëm do të takohet me ekipin shumë përpara ndeshjes së tyre të dytë kundër Paris Saint-Germain të mërkurën.

Gjatë gjithë fushatës, Laporta ishte i etur të mos përmendte emra të veçantë në mënyrë që të mos prishte dinamikën e ekipit aktual.

Skuadra e Koeman është në formë të mirë, edhe nëse humbi ndeshjen e parë nga PSG me rezultat 4-1.

Në La Liga ata kanë mbyllur hendekun e madh që kishin me Atletico Madridin dhe tani janë vetëm tre pikë prapa.

Los Colchoneros kanë një ndeshje më pak të zhvilluar.

Në Kupën e Mbretit, bën një rikthim të madh ndaj Sevillas duke kaluar në finale.

“Ne duhet të shkojmë në Paris për të garuar, me kokën lart. Nëse ne shënojmë herët, gjithçka mund të ndodhë”, ka thënë Laporta në lidhje me ndeshjen.

Laporta pritet të shkojë në Paris për këtë ndeshje.