Leicester mposht skuadrën belge

Skuadra kampione në Premier Ligë, Leicester City e ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme pasi mposhti 3 me 0 skuadrën belge Club Brugge.

Golat për skuadrën angleze i shënuan: Mahrez (2) dhe Albrighton.

Skuadra e Ranierit prinë në grupin G me tre pikë të plota, aty ku bëjnë pjesë, Porto, Copenhagen dhe Brugge.