Lewandowski shpallet sulmuesi i vitit

Lewandowski shpallet sulmuesi i vitit
Robert Lewandowski është shpallur sulmuesi më i mirë i vitit në ceremoninë gala që po mbahet në Paris.

Lewandowski ka pasur një vit të jashtëzakonshëm, ku ka shënuar 42 gola sezonin e shkuar me Bayernin duke thyer rekordin e Gerd Muellerit.

Lewandowski çmimin për sulmuesin më të mirë të vitit e ka pranuar nga ish-sulmuesi i Chelseat, Didier Drogba.

“Dua të them që jam shumë krenar që pas dy vitesh pandemi arri të fitoj këtë trofe. Është kënaqësi që jam këtu dua të falënderoj bashkëlojtarët e mi të cilët më kanë ndihmuar të arrijë një gjë të tillë. Pa ndihmën e tyre nuk do të kisha qenë këtu dhe sigurisht që jam i lumtur”, ka thënë Lewandowski që këtë vit ka realizuar 60 gola.