Llapi fiton ndeshjen e fundit miqësor

Skuadra e Llapit e ka fituar ndeshjen e fundit miqësore në Antalia të Turqisë, ku po kryen përgatitjet për stinorin pranveror të futbollit kosovar.

Llapi të mërkurën gjatë ditës mposhti skuadrën e kategorisë së dytë të futbollit të Austrlisë, Flyeralarm Admira, me rezultatin 3:0.

Gerhard Progni në minutën e 23-të, Francisco Rivera në minutën e 33-të dhe Nderim Hasani në minutën e 87-të, shënuan golat e fitores për skuadrën e drejtuar nga Tahir Batatina.