Macron, Merkel diskutojnë bashkëpunimin rreth vaksinave me Putinin

Foto nga arkiva

Presidenti francez Emmanuel Macron dhe kancelarja gjermane Angela Merkel diskutuan bashkëpunimin e mundshëm mbi vaksinat me presidentin rus Vladimir Putin në një video konferencë të përbashkët të martën, ka thënë zyra e Macron në një deklaratë.

Covid-19 ka infektuar më shumë se 128.76 milion njerëz dhe ka marrë mbi 2.81 milion jetë në tërë globin./Mesazhi.com