Messi zgjedhet Lojtari i Javës në Ligën e Kampionëve

Lionel Messi ka fituar është zgjedhur Lojtari i Javës në Ligën e Kampionëve, pas një paraqitje fantastike në ndeshjën ndaj PSV-së.

Argjentinasi realizoi het-trik në fitoren 4-0 ndaj holandezëve në kuadër të Grupit B.

Messi mposhti në garë Paul Pogban, James Milnerin dhe Nabil Fekir.