Miqësorja Juventus – Espanyol përfundon pa fitues

Juventusi dhe Espanyol kanë luajtur barazim 2:2 në miqësoren e zhvilluar në stadium neutral. Kjo miqësore vije në kuadër të përgatitjeve për edicionin e ri. Mandzukic dhe Dybala, shënuan për ‘Zonjën e Vjetër’ në këtë takim.